Ashwaganda
HUDEBNí BYLINA

Click here to edit subtitle

Složení skupiny:

Igor Samotný, "Agni"- zpěv, kytara, texty

Cyril Kubiš, "Om Prakash" - housle, klávesy a zpěv

Alice Nováková, "Deva Tantra" - flétna a zpěv

příležitostný host - Martin Tomaško "D'artaňan" - perkuse

 

Ma Deva Tantra vl. jménem Alice Nováková ( Eli )

Dlouhodobá lektorka Meditačního a Fusion art centra v Lažánkách u Brna (ČR). Je lektorkou Tantrických terapií, Oshových meditací a Tantra-jogy pro ženy Mohendžodáro. Absolvovala 8 let tréninků v oblasti Tantra, Mysteria lásky, života a smrti, Tantra-joga, Reiki, Oshovy meditace.

Výchova dvou dětí a život v klidném přírodním prostředí v podhůří Hostýnských vrchů, jí otevřel hlubší pohled na život. Navázala tu blízký vztah s přírodou, přírodními zákony, se sebou sama a se svými vnitřními schopnostmi. Od roku 2004 žije v bezprostřední blízkosti meditačního centra, kde se aktivně podílí na jeho chodu a programech.  Má pedagogicko-psychologické vzdělání, v rámci kterého absolvovala několik kurzů - Umění doteku a Muzikoterapie pro děti.
Ve studentském období byla členkou folkové kapely, kde zpívala a hrála na flétnu (s touto kapelou hrála po republice na různých festivalech).

Je spoluzakladatelkou čtyřčlenné divadelní skupiny – Divadlo živé cesty, která pracuje s šamanskými prvky, pantomimou, prvky řeckého divadla, s uměním pohybu a emocemi. Spoluvytvořila a účinkovala v divadelním představení jednoho herce – Zpověď tří oříšků. 
Vedla terapii Who is in na opuštěném majáku ve Středomoří. 
Vytvořila spojení tance a meditace v projektu Camino flamenco společně se španělskou tanečnicí Virginii Delgado
Pracuje hlavně s kreativitou, improvizací, tvořením, spontánním tancem, meditací, muzikoterapií, šamanismem.

Absolvované kurzy:

 • v meditačním centru Lažánky absolvovala - všechny stupně Reiki, Celoroční transformační školu Reiki, Mystickou školu Reiki ( po které obdržela titul Mistr ), Thajské masáže, Born again, Oshovy meditace, Umění improvizace, Letní Mysteria života a smrti, Tantrické tréninky, Intimní žena, Tantrické masáže a Tantrické festivaly
 • u našeho předního znalce Ajurvédy – P.Hlošky absolvovala kurzy Ajurvédy a ajurvédských masáží, kde získala hlubší poznatky o těle a lidském zdraví
 • prošla kurzem a výcvikem tantrických masáží, které vnímá jako hluboké a posvátné ošetření těla i duše. Společně s tantrickým kolegou a svým učitelem Agnim je nabízí formou několikahodinového programu pro dvojce
 • Fusion art s americkým malířem Rassoulim, který se zabývá kreativitou, spontánním malováním, propojením různých žánrů umění
 • metodický kurz katarzních technik a Zenový trénink, kde se hlouběji naučila pracovat s katarzí - uvolněním, vyprázdněním 

Meditační cesty :

 • 2007 Indie – posvátná cesta k prameni řeky Gangy, náboženské město Haridwar, Místo a Sarnat,
                           zasvěcení do sanjásin jména – Ma Deva Tantra ( posvátná tantra )
 • 2010 Indie -  tantrické chrámy v Kjahuraho, Varanasi-město smrti, Sarnat - místo, kde vyučoval Buddha 
 • 2012 Indie -  OSHO meditation resort v Puně, Goa
 • Švédsko   -   heart dances, indian and spirit dances, healing music
 • Německo   -  Osho centrum Parimal - každoročně
 

Swami Prem Agni (Sw. Anand Shunyam) vl. jménem Ing. Igor Samotný

Má vysokoškolské vzdělání, postgraduál v oblasti pedagogiky, 20 let pedagogické praxe, je zakladatelem Meditačního centra Lažánky. Byl zasvěcen na mistrovskou úroveň v Indii a Japonsku - Reiki, tantra a prožitková přírodní léčba. Má dlouhodobý kontakt s indickou tantrickou komunitou, která udržuje živý zdroj tantrické tradice. Žák Bhagawana Sri Rajneeshe.

Je to jeden z nejzkušenějších lektorů tantry a skupinových programů na bází meditace a zážitku. Má mezinárodní lektorské zkušenosti. Vedl semináře v Indii, Bangladéži, Japonsku, Mexiku, Turecku, Rusku, Anglii, Rumunsku a na dalších místech.Další specifická vzdělání:

 • artterapeutické studium v Middle Townu (Connecticut, USA), Oshovy meditační terapie v Multiversitě v Puně (Indii), Ko-Samuiská škola Thajských energetizačních masáží, trénován v tantrických terapiích, programech a zasvěceních indickým tantrickým mistrem.
 • je přírodně léčebný terapeut, pomáhá k harmonii pomocí ajurvédy, informační přírodní medicíny, reflexoterapie a tréninku vědomí.

  Specifické aktivity:
 • zakladatel artterapeutického hnutí na bázi divadla, tance a dramatické výchovy,
 • hlavní organizátor mezinárodního festivalu „Český festival" v 7 státech indického kontinentu v roce 1993 na základě mezivládní dohody, festival byl zaměřen na výměnu v oblasti kultury, meditace a přírodní léčby,
 • hlavní organizátor „Indického festivalu" v Brně, Praze, Znojmě a dalších městech zaměřeného na výměnu v oblasti filozofie, kultury, meditace a přírodní léčby, r. 1993,
 • hlavní aktér mnohonárodních happeningů na pomezí kultury, meditace a přírodní léčby - Anglie 1991, Japonsko 1992, Mexiko 1993, Indie 1993, Bangladéš 1993, Turecko 1994, Dánsko 1995, Indie 1995, Thajsko 1997, Indie 1997, Maroko 1998,
 • jeden z aktérů české expedice pro kontakt s duchovními centry v Indii roku 1995,
 • organizátor festivalů Život, láska a smích a Cesta k plnému vědomí, Brno 1996 a 1998,
 • programový vedoucí Meditačního centra Lažánky a jeho mezinárodních aktivit.
 • rozvinul meditační terapii s programem zaměřeným na nejvýznačnější okamžiky lidského života a pod názvem Archetypy a Mysteria lásky, života a smrti kterou úspěšně organizoval a vedl v průběhu let 1997 až 2007.

Reiki:

 • zakladatel hnutí Reiki - živá cesta, které oslovilo několik tisíc účastníků, zakladatel celoročních škol Transformační škola Reiki, Mystická škola Reiki a Pulsovní dýchání.
 • autor knížek Reiki-živá cesta, Reiki - živá transformace, Reiki - mystická cesta a Texty a obrazy.

Mohendžodaro a Tantra:

 • od roku 1991 vede programy zaměřené na intimitu, citové bohatství, uměleckou mysl a tantru.
 • společně s MuDr. Monikou Síčovou a za spolupráce indických tantrických mistrů transformoval tradiční tantrickou jógu Mohendžodaro do moderního tantrického tréninku s tradičními prvky a moderními skupinovými prožitkovými nástroji. Vznikl tak ucelený několikaletý rozvojový systém, je lektorem tantra-jógy pro ženy.
 • autorem novely Devět tantrických pozic - mystický příběh Mohendžodáro, která zachycuje autobiograficky tantrické zkušenosti a mistrovský tantrický trénink.
 • společně s Ma Deva Tantrou (vl.jm. Alice Nováková) vede Tantrické tréninky formou celoročních škol na bázi několika pobytových setkání a intenzivních pobytových tréninků.

 

OM Prakash vl. jménem Mgr.Cyril Kubiš, PhD.

Hru na husliach študoval na Konzervatóriu Bratislave u prof. Jozefa Bobka a prof. Viliama Kořínka. Následne pokračoval v štúdiu Hudobnej vedy na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Popri štúdiu sa venoval dirigovaniu pod vedením skúsených dirigentov Zdenka Bílka (SK) a Kirka Trevora (USA) a absolvoval niekoľko medzinárodných dirigentských workshopov IWC.

Od roku 2001 do roku 2005 pracoval ako asistent riaditeľky Hudobného centra v Bratislave, kde mal na starosti prezentáciu slovenskej hudby na hudobnom veľtrhu MIDEM. V rokoch 2003 a 2004 bol spoluorganizátorom Bratislavských hudobných slávností (BHS), najväčšieho hudobného festivalu na Slovensku. V rokoch 2004 – 2009 bol riaditeľom Medzinárodného flamenco festivalu v Bratislave.

Je spoluzakladateľom jazz/flamencovej skupiny Los Remedios, s ktorou účinkoval na mnohých domácich a zahraničných festivaloch (v Bodrume v Turecku, Düsseldorfe, Berline, Lodzi, Poznani, Viedni, Prahe, Boskoviach, Bratislave, Iberice a ďalších). Je autorom alebo spoluautorom hudby k niekoľkým flamencovým predstaveniam (Los Characteres, Sangre flamenca, Carmen, Don Quijote podľa Sancha a Sinfonia flamenca).

Ako dirigent viedol orchestre Košickú filharmóniu, Orchester Bohuslava Martinů v Zlíne, orchestre Harmónia, Trnavský komorný orchester, orchester Viva Musica! a Orchester mladých.

Absolvoval niekoľko ročníkov Tantrickej školy a je asistentom tantra jogy pre ženy Mohendžodáro a párovej tantry.

Pravidelne účinkuje so svetoznámym hudobníkom Milarepom v jeho skupine One Sky Band. Koncertoval v meditačných centrách v Parimale v Nemecku, v Petrohrade a v OSHO meditačnom centre v indickej Pune a inde.

Diskografia:

Publikačná činnosť:

 • časopis Hudba, č. 3, 2007. s. 84-85 Flamenco. Čo to vlastne je?
 • časopis Hudba, č. 4, 2007. s. 82-83 Úpadok flamenca
 • Medzinárodný Flamenco festival v Bratislave, Musicologica, 2008, č. 1,